Menu

Vyhľadať lety z Valencie Manises do Split Kaštela

Ukázať filtre

Split

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: chorvátčina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Chorvátska kuna (HRK)

 • Diokleciánov palác

  Komplex budov postavených na prelome 2. a 3. storočia je jediný dodnes obývaný starobylý palác. Býva v ňom približne 3 tisíc ľudí! Samotný palác predstavuje takmer polovicu historického starého mesta.

 • Veža vo výstavbe

  Zvonica katedrály svätého Dujma bola postavená na zrúcaninách Diokleciánovo mauzólea, no bola stavaná až štyri storočia, po necelom storočiu bola zbúraná z ohľadu na jej naklonenie. V roku 1908 bola znova postavená a dnes je to skvelá rozhľadňa. 

 • Pozor! Je tam úzko

  To, že v Splite je veľmi tesno už vedia skoro všetci. Husto postavené Staré mesto je obklopené rušnými tepnami, autobusovými a vlakovými stanicami aj prístavom. Z tohto ohľadu mali by ste pamätať na obmedzené možností jazdy autom po tom meste. Najlepšie je spoznať Staré mesto pešky, vtedy budete si môcť vychutnať pohľad na starobylé budovy a užiť si atmosféru mnohých kaviarní.

Čo vidieť v Splite?

Split je druhé najväčšie mesto Chorvátska a je nádherným príkladom jadranského prístavu, v ktorom sa staroveké korene spájajú s prítomnosťou. Ale Split to nielen starodávne budovy a veľkolepý prístav, z ktorého môžete vyraziť na plavbu po Jadrane, ale aj veľké priemyselné centrum a dôležitý dopravný uzol Chorvátska.

Prvá zmienka o Splite pochádza zo 6. storočia pred naším letopočtom, keď Gréci založili tam kolóniu Aspálathos, ale až z 3. storočia n. l. pochádzajú najväčšie historické dôkazy vo forme rímskych pamiatok. Vtedy to cisár Dioklecián postavil tam svoj palácový komplex napodobňujúci rímsky vojenský tábor. Táto udalosť viedla k vzniku mesta, ktoré sa stalo jedným z hlavných prístavov východného pobrežia Jadranu. Po páde rímskej ríše bol palác prevzatý utečencami z blízkeho zničeného mesta Salon (dnes Solin) a prestavaný na obytné domy.

Do dnešného dňa je Split spájaný predovšetkým s pamiatkami z rímskeho obdobia. Medzi nimi je katedrála svätého Dujma, postavená na zrúcaninách osemhranného Diokleciánovo mauzólea, Jupiterov chrám, tri rímske mestské brány (štvrtá už bohužiaľ neexistuje) a impozantné mestské hradby. Zástancovia prechádzok morským nábrežím tiež nájdu niečo pre seba - Riva je to krásna promenáda medzi Starým mestom a Jadranom.

Split nebol zničený počas vojny v bývalej Juhoslávii a preto dnes môžeme obdivovať toto fascinujúce mesto.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek Valencie Manises Split Kaštela?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov Valencie Manises Split Kaštela?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky Valencie Manises Split Kaštela, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky Valencie Manises Split Kaštela?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov Valencie Manises Split Kaštela zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Splite

Nájsť hotely v Splite